بیانات در خطبه نماز 6 مرداد شهر باغستان

ساخت وبلاگ
چکیده : 1396/05/06  نماز جمعه باغستان ( حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول) بسم الله الرحمن الرحیم ...عبادالله... با عنوان : بیانات در خطبه نماز 6 مرداد شهر باغستان بخوانید :

1396/05/06  نماز جمعه باغستان ( حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول)

بسم الله الرحمن الرحیم ...عبادالله اوصِیکُمْ و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش میکنم به تقوای الهی، آقا امیرالمومنین علی (ع) در باب تقوا می فرمایند: انسان با تقوا نسبت به انجام امور خیر در حالت مسابقه است، دنبال خیر است. انجام کار خیر توفیق است. نیازمندان را از خودمان دور نکنیم و خداوند به ما توفیق بدهد تا بتوانیم حاجات مومنین را برآورده بکنیم.مناسبت هایی که در هفته آتی داریم، دهه کرامت است ، از میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز می شود و تا میلاد باسعادت آقا امام رضا(ع) دهه کرامت است. سعی بکنیم در این دهه لطف و بخشندگی مان را بیشتر کنیم. دوستان آن هایی که بخشش کردند حتما بیشتر از مقدار بخشش خودشان از طرف خدا پس می گیرند. همه ما هم تجریه کرده ایم. یک یا علی مدد بگوییم و در این دهه همت کنیم و بیشتر نیازمندان را مورد توجه  قرار بدهیم و نزد آقا امام رضا(ع)  و خانم فاطمه معصومه(س) سربلند باشیم ان شاالله. روز تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه را پیش رو داریم، نکته ای در این خصوص عرض بکنیم ، یکی از صفات انسان های متقی ادای امانت است، متاسفانه ادارات مسئول ما چندین سال پیش یک حرف بی ربطی را زدند، گفتند بعضی از این امام زاده ها امام زاده نیستند! این حرف بدی است. حرکت ناشایستی است. همین حرف باعث شد اکثر امام زاده ها توسط گورکن ها برای یافتن گنج تخریب بشود. و قبرها به هم ریخت، چه موقوفاتی را از این امام زاده ها غارت کردند، قرآن هایی نفیس از این امام زادگان غارت شد. به بهانه اینکه اینجا امام زاده نیست. ضرورت ندارد که همه امام زاده ها شجره نامه داشته باشد. مگر همه شجره نامه ها به دست ما رسیده است؟خیر؛ همه امام زادگان مورد محبت مردم هستند و باید هم این محبت باقی بماند. و نباید نسبت به این امام زاده ها بی مهری کرد.

روز اهداء خون را پیش رو داریم، اهداء خون اهدا زندگی است. دولت در این زمینه مشکل دارد نه مردم، باید امکانات ایجاد شود و مطمئناً مردم  ایران در این زمینه سنگ تمام می گذارند. روز جهانی شیر مادر را پیش رو داریم، ان شاالله در جامعه شاهد تولد های زیادی باشیم، و همه این بچه ها با شیر مادر تغذیه بکنند. چون بهترین غدا برای نوزاد شیر مادر است. مباحث سیاسی که در هفته گذشته داشتیم، بازهم تحریم های مضاعف را شاهد بودیم. تحریم های مضاعفی که نتیجه برجام است. این تحریم ها جدا از برجام نیست و مولود خود برجام است. برجام این مصیبت ها را برای ما درست کرده است. دولتیان عزیز  لااقل الآن که دیدیم این کار اشتباه بوده بیایید و حرف بزنید و از نظام و انقلاب دفاع بکنید. این سکوت آسیب نظام و انقلاب است. روسیه در مقابل تهدید ها و تحریم ها کوتاه نیامد و جبران کرد، ما هم همانند روسیه عمل بکنیم. فلسطینی ها نشان دادند که توانایی پیروزی را مقابل رژیم صهیونیستی دارند. و باید مبارزه و مقاومت را ادامه بدهند و ما هم بعد از نماز راهپیمایی را در حمایت از مردم فلسطین انجام خواهیم داد. شیخ فضل الله نوری را اعدام کردند . در مملکت ما اگر ولی فقیه نباشد هرکسی که زورش به دیگری برسد او را اعدام می کند. تمام امنیت ما به برکت ولایت است.  دوستان به ما می گویند چرا انقدر تند و سیاسی صحبت میکنید؟! ببینید من جناحی صحبت نمی کنم، و حق صحبت جناحی ندارم. اصلا من جناح را قبول ندارم. ما فقط یک جناح می توانیم داشته باشیم وآن  جناح ولایت است. همه باید پشت سر ولایت باشیم . زمان آقا امیرالمومنین(ع) جناح ها و گروه ها تشکیل شدند. چه بر سر دین آمد؟ یکی از احزاب سیاسی آن زمان خوارج بودند.  احزاب سیاسی ابتدا منافع خودشان را در نطر می گیرند بعد منافع مردم و  بعد دین خدا و خداوند را. من، شما و همه مسئولین باید از ولایت دفاع بکنیم. ولایت در مقابل احزاب سیاسی نیست. این حزب ها هستند که در مقابل یکدیگرند. ما جناحی صحبت نمی کنیم ، ما باید مدافع جایگاه ولایت باشیم. ما در خطبه ها صحبت های ولی فقیه را مطرح می کنیم و صحبت های آقایان سیاسی را مطرح می کنیم و اشتباه آقایان را تذکر می دهیم. برجام و 2030 و قرارداد های دیگر که بروید و مطالعه بکنید. ما در تریبون نماز جمعه حزبی و گروهی صحبت نمیکنیم و مامور هستیم تا از ولایت و انقلاب و نظام و حقوق مردم دفاع کنیم.

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت: 3:39