مشروح خطبه دوم 5 آبان شهر باغستان

ساخت وبلاگ
چکیده : 1396/08/05  نماز جمعه باغستان ( حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول) بسم الله الرحمن الرحیم ...عب... با عنوان : مشروح خطبه دوم 5 آبان شهر باغستان بخوانید :

1396/08/05  نماز جمعه باغستان ( حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول)

بسم الله الرحمن الرحیم ...عبادالله اوصِیکُمْ و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش می کنم به تقوای الهی، تقوا راحت ترین و در عین حال سخت ترین مقوله در زندگی ماست، گاهی سخت می شود و گاهی آسان، ولی ریا مقوله ای است که در عموم کارهای ما وجود دارد، در کم ترین و بزرگترین کار ما وجود دارد، لذا باید حواسمان باشد تقوا شاید به ظاهر راحت و سهل باشد اما در عمل بسیار سخت است، امیدواریم که خداوند به ما توفیق بدهد و دقت بکنیم و اهل تقوا باشیم. مناسبت هایی که در این هفته داریم، شهادت آقا امام حسن مجتبی(ع) را  به روایتی در هفته  آتی داریم، تسلیت عرض می کنیم محضر همه مومنین و دوست داران اهل بیت(ع) شهادت این امام بزرگوار را، روز بزرگداشت سلمان فارسی و سالروز رحلت عالم بزرگ حضرت آیت الله مرعشی نجفی را هم در هفته آتی داریم.سالروز شهادت جناب عمار یاسر را در هفته آتی داریم. عمار یاسر موضوعی است که درحال حاضر تبدیل به یک سند انقلابی شده است. یک سند بصیرتی است، عمار یاسر کسی است که آقا امیرالمومنین(ع) در جنگ صفین بعد از شهادتش صدایش می زند :این عمار!؟ کجاست عمار؟دلیلش را هم شما می دانید، به این دلیل که دیگر امثال عمار اصلا وجود نداشت و ندارد، باید عمارها پرورش یابد تا بصیرت پرورش پیدا کند برای جوانان ما. سالروز شهادت شهید محمدحسین فهمیده، این دانش آموز بسیجی 13 ساله را در هفته آتی داریم. این روز به نام روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نام گرفت . متاسفانه خیلی از بندهای  سند2030 در حالی اجرایی شدن است ؛ امیدواریم مسئولین دولتی ما از این برجام بدفرجام عبرت بگیرند و دیگر2030 را ادامه ندهند؛ و جلو این همه مفاسد فرهنگی را بگیرند. این روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی را محضر همه عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنیم.روز پدافند غیرعامل را پیش رو داریم. پدافند غیرعامل همین حرکت های فرهنگی  است که ما در زندگی خودمان و در جامعه خودمان در راستای دفاع از ارزش های انقلابی خودمان و برای حفاظت از انقلاب خودمان انجام می دهیم ، پدافند غیرعامل زمانی مباحث فرهنگی و اجتماعی است و زمانی دیگر مباحث اقتصادی است .همین بحث تولید جهت ایجاد شغل می تواند پدافند غیرعامل باشد. در خصوص مباحث فرهنگی اگر بیشتر تلاش بکنیم مفاسد فرهنگی از بین خواهد رفت .تربیت اسلامی را باید در مدارسمان پیگیری بکنیم.سالروز شهادت آیت الله سید محمد علی قاضی اولین شهید محراب در سال 1358 را هم در هفته آتی داریم. کسانی که ان شاالله قصد تشرف به عتبات دارند و می خواهند در پیاده روی عظیم اربعین شرکت بکنند.خوش بحالتان، خداوند توفیق بزرگی به شما داده است به شما، قدر این نعمت را بدانید،در این مسافرت معنوی باشکوه قوانین را رعایت بکنید، شیعیان عراق کرایه ها را به خاطر این ایام و به احترام آقا امام حسین(ع) حذف می کنند و رایگان خدمت می کنند به زائرین، ولی متاسفانه در کشورما کرایه ها چند برابر می شود، کم لطفی از طرف دولت شده است، ولی شما مردم هم دقت بکنید، ویزا بگیرید تا در مرزها اذیت نشوید.قوانین باید رعایت شود تا مشکلات احتمالی پیش نیاید.

نکاتی در مورد شه خودمان بیان کنیم، آیت الله جوادی آملی می فرماید:مردم امانت الهی هستند، امانت را باید به امین الهی بسپاریم، متاسفانه جامعه امروز ما طوری شده که این مقوله خط خورده و از بین رفته است، نه فقط باغستان، همه مناطق همین مشکلات وجود دارد.متاسفانه مسئولیت ها دست امینان قرار نمی گیرد. مسئولیت باید دست امین قرار بگیرد. مسئول نباید برای خودش بسوزد ،  مسئول باید برای زنده کردن حق مردم بسوزد،برای زنده کردن مال مردم بسوزد. باید حواسمان باشد و امین خدا باشیم. همه ما در محضر الهی پاسخگو خواهیم بود. دوستان شورای شهر باغستان ما به هیچ عنوان این گزینه ای که شما انتخاب کرده اید را ما نمی پذیریم.مردم نمی پذیرند. جوابگوی مردم باشید.این همه گزینه مناسب و به درد بخور را کنار گذاشته اید و یک شبه کسی را آوردید که خودتان هم نمی شناسید. در شان شما نبود این انتخاب.ما به این بنده خدا هیچ بی احترامی نمی کنیم.قطعا این گزینه تحمیلی بوده است، بحث ساخت و سازهای غیرمجاز را باید پاسخگو باشید.دوستان شورا شما وکلای مالی و ریالی مردم هستید. باید خائن را معرفی بکنید.اگر در این دنیا جواب گو نباشید باید در قیامت جواب گوی الهی باشید.  باید تدبیر بکنید برای این شهر

والسلام علیکم...

باغستان,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت: 19:19